References

Megyeri bridge

Tags:

reggel

 

világítástechnika kicsi2

 

Az M0-ás körgyűrű északi részeit összekötő építmény nem csak 591 méteres hossza, hanem az alkalmazott világítástechnikai megoldások miatt is az elmúlt évek egyik legizgalmasabb hazai projektje.

 

 MG 1407

 

Szeptember utolsó napján adták át a Magyarország leghosszabb folyami hídjának számító Megyeri hidat, melynek világítását Sápi János tervezte a kivitelezői feladatokat konzurciumi formában 2 nagy hazai szakvállalat nyerte el a Hídépítő Zrt. és a Strabag Zrt.. Az új Megyeri híd - építészeti megoldásain túl - világítástechnikai szempontból is rendhagyónak bizonyul. Csapatunk örömmel látta el a beszállítói feladatokat egy ilyen nagy volumenű projectben.Az "A" betűt formáló pilonjaitól jellegzetes híd megvilágításánál a világítástechnikában is egyre nagyobb teret nyerő LED technológiát alkalmaztak (Sagitario SagiLED). Világítási szempontból a híd fő attrakciója a LED csíkokkal díszített piloncsúcs illetve a korlát, amit szintén ezek a LED csíkok kísérnek végig, egyenes fényvonalat húzva a Duna felett.

 

világítástechnika kicsi3

 

Keskeny sugárzási szögű fémhalogén fényvetők világítják meg a sodronyokat, szélesen sugárzó típusok pedig a pilonlábakat. A pilonszár "fényfestéséről" úgynevezett DMX vezérelt, színváltásra képes fémhalogén reflektorok, az olasz iGUZZINI Colourwoody-jai gondoskodnak. A pilon átvezetését borító üvegfelületet víztiszta polikarbonát burájú, cső alakú lámpatestek derítik. A sodronyvilágításhoz, a Simes Focus típusú fényvetőjét használták, mely a keskeny féleszlosása révén, hosszanti irányba világítja meg a tartó sodronyokat.

 

Kalácsi René 02 Hold és híd